Pachové ohradníky ochrání řidiče i zvěř 

    

    Na našich silnicích dochází velmi často k dopravním nehodám při střetu vozidla se zvěří. Z tohoto důvodu se myslivci z Honebního společenstva Staříč rozhodli ve spolupráci s Obecním úřadem ve Staříči a správou silnic a dálnic severomoravského kraje instalovat podél části rychlostní komunikace spojující Frýdek-Místek s Ostravou speciální pachové ohradníky. Na dřevěné kůly umístěné podél silnice nebo na svodidla je nastříkaná speciální látka. Postupně uvolňuje velmi nepříjemný pach, který má zabránit zvěři vstupovat na vozovku. Myslivci ze Staříče si od instalace pachových ohradníků slibují větší bezpečnost projíždějících řidičů a zabránění zbytečnému úhynu zvěře.

    Pachové ohradníky se na části rychlostní komunikace velmi osvědčily, proto staříčtí myslivci v  roce 2012 opět požádají o dotaci na nákup pachového ohradníku a instalují jej v úseku dlouhém přibližně 6 kilometrů.

 

Pachové ohradníky 2013

V roce 2013 myslivci z honebního společenstva Staříč instalovali díky finanční výpomoci Obecního úřadu ve Staříči pachové ohradníky v délce 12 kilometrů podél rychlostní komunikace R56 spojující Frýdek-Místek s Ostravou. O aplikaci ohradníků byla natočena Českou televizí reportáž. shlédnout ji můžete zde.