Co se u nás událo v roce 2015

 

Únor

       Náš revír navštívil milý host. Odhalily ho až záběry z fotopasti.

 

       V sobotu 14. února proběhla na myslivecké chatě řádná valná hromada členů HS Staříč. V odpoledních hodinách pak proběhlá výroční členská schůze držitelů povolenek HS Staříč. Na členskou schůzi donesli všichni lovci, kteří v roce 2014 lovili v honitbě HS Staříč srnce, jejich trofeje. Výběr těch nejzajímavějších si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

 

     

 

Duben

    Myslivci uklízí honitbu pravidelně už 10 let

    Myslivci z Honebního společenstva Staříč v sobotu 18.4. již podesáté uklízeli honitbu od komunálního odpadu, který lidé vyvezli nelegálně do přírody. Za dopoledne nasbírali tři velkoobjemové kontejnery, které naplnili pneumatikami, igelitovými sáčky, různými plasty a dalším odpadem. V letošním roce se úklid honitby konal ve spolupráci s celorepublikovou akci Ukliďme Česko.  

    Výstavba oplocenek v obecním lese

    Myslivci ze Staříče na žádost obce pomáhali s výstavbou oplocenek v obecním lese pro ochranu nově vysazených stromků.

 

Květen

     Malí jezevci ve Staříči

     Dlouho jsem čekal, než se mi podařilo natočit níže přiložené video. Jezevci vycházeli z nory nepravidelně. A hlavně vždy jen na chvilku. Několikrát mi vylezli, ale to jsem zase neměl při ruce kameru. Nakonec jsem se dočkal a předposlední květnový víkend jsem natočil asi půl hodinový materiál, ze kterého jsem vystříhal něco přes dvě minuty použitelných záběrů :-).

    Malí jezevci vycházeli z nory vždy mezi 19 - 20 hodinou. Jejich matka pak zhruba půl hodiny po nich. Vždy téměř na samou tmu. Na videu je v úplném závěru (cca od 2 minuty).

 

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=-MM7mM_lS3I

 

Červen

 

    Myslivci z Honebního společesntva Staříč se účastnili tradičních oslav dne obce Staříč, kde měli pro veřejnost střelnici pro veřejnost. Soutěžilo se ve střelbě ze vzduchovky ve dvou kategoriích, děti a dospělí. 
 
Červen
 
    Záchrana zvěře při senoseči.
 
    Myslivci spolu s dobrovolníky a psovody z okolí zachraňovali zvěř při sečení trvalých travních porostů. Díky velké snaze myslivců se podařilo velké množství zvěře zachránit před jistou smrtí pod žací lištou.
 
    Rozhovor v Radiožurnálu
        
    Jednatel HS Staříč byl hostem večerního Radiožurnálu. Rozhovor na téma záchrana zvěře si můžete poslechnout zde.    
        
 
Červenec
 
    Lesní zkoušky ohařů - O pohár HS Staříč 2. ročník
 
    V sobotu 11. července se v lesním areálu v Oprechticích uskutečnil 2. ročník soutěže - Lesní zkouškou ohařů - O pohár HS Staříč. Na start se opět postavili team jednotlivých plemen ohařů. K vidění byli maďarští ohaři, němečtí krátkosrstí ohař, čeští fousci a výmaři. Celkovým vítězem se stal pan Karel Zehnal. V plemench vyhrálo plemeno Český fousek
 
Září
 
    5. září proběh v areálu myslivecké chaty již 11. ročník soutěže ve Střelbě ze vzduchovky O pohár HS Staříč. Opět se soutěžilo v kategoriích, ženy, muži a děti.
 
Říjen
 
    Výsadba nové aleje
 
    Ke konci října byla na hranici honitby vysázená 480 metrů dlouhá alej neovocných stromků s keřovým patrem. Výsadbou této aleje došlo k zlepšení stability zemědělské krajiny.  Zvěř bude mít další možnost naléz zde úkryt a potravu.
 
Listopad
 
    V listopadu proběhla tradiční poslední leč pro veřejnost.

 

    Výsadba aleje s keřovým patrem s podporou AOPK

      Myslivci z Honebního společenstva Staříč v listopadu loňského roku díky dotační podpoře Agentury ochrany přírody a krajiny vysadili 450 metrů dlouhou alej neovocných stromů, která je doplněna keřovým patrem. Alej, ve které jsou zastoupeny duby, buky, jilmy, jasany a keře, má za cíl rozdělit velký půdní blok a také zabraňovat erozi, která v těchto místech vzniká. Výsadbou nové aleje se myslivci snaží zpestřit ráz krajiny a také poskytnou zvěři další možnost úkrytu.