Co se u nás událo v roce 2017

 

ÚNOR

 

Řádná valná hromada

 

V sobotu 11. února 2017 se na Myslivecké chatě ve Staříči uskutečnila řádná valná hromada členů HS s tímto programem:

 

1. Zpráva mysliveckého hospodáře

2. Zpráva jednatele

3. Zpráva finančního hospodáře

4. Zpráva předsedkyně revizní komise

5.  Diskuse

6. Občerstvení 

 


DUBEN

 

Myslivecká výstava v Kroměříži

 

Resuscitace psa: článek zde

 

Sražený psík mývalovitý
 
3. dubna byla myslivecká stráž ze Staříče ve večerních hodinách volána Policií České republiky k dopravní nehodě se zvěři. Řidič osobního vozidla na rychlostní komunikaci R 56 srazil na úrovni obce Staříč samici psíka mývalovitého. Jde již o několikátou nehodu s touto zvěři za poslední roky u nás v honitbě.

 

Odchyt psů na dálnici
 
17. dubna je myslivecká stráž Staříč opět volána Policií na dálnici, kde se pohybují dva Českoslovenští vlčáci. Ještě před příjezdem policie byli psi, kteří ohrožovali plynulost dopravy, odchyceni a ve spolupráci s veterinární klinikou vráceni svému majiteli.

 

Osvobození Srnce

19. dubna myslivecká stráž Staříč je opět kontaktována občany obce Staříč s žádosti o vysvobození chyceného srnce v oplocení rodinného domu v části Malý Staříč. Srnec byl po krátké chvíli opět vypuštěn do honitby

 

Oplocení dálnice u Staříče

Česká televize u nás v honitbě natáčela další reportáž, tentokrát na téma oplocení dálnice R56 Ostrava - Frýdek-Místek.

 
Resuscitace psa
 
Německý krátkosrstý ohař Kijivu ze Štípek si zahrál v reportáži o resuscitaci psů.

 

KVĚTEN, ČERVEN

Nejdůležitejším tématem těchto dvou měsíců byla samozřejmě senoseč. A s tím spojena záchrana mláďat naší zvěře. Reportáž na toto téma si můžete prohlédnout zde.

 

ČERVENEC

 

Lesní zkoušky ohařů - O pohár HS Staříč
 
V sobotu 22.7. jsme uspořádali již 3. ročník soutěže - Lesní zkoušky ohařů  - O pohár HS Staříč. V příjemném prostředí areálu požární zbrojnice v Oprechticích se na start soutěže postavilo 10 ohařů se svými vůdci. Vítězem 3. ročníku byl pan Luděk Muller s fenkou krátkosrstého ohaře Kobra Zielona Brda.  Získal 240 bodů z 240 možných. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci této soutěže. Speciální díky patří městu Paskov za propůjčení areálu.

 

ZÁŘÍ

 
Oplocení dálnice R56 Ostrava - Frýdek-Místek
 
Po několika letech příprav se v měsíci záři letošního roku rozběhla výstavba oplocení okolo rychlostní komunikace R 56 spojující Ostravu a Frýdek-Místek. Do honitby HS Staříč spadá více než 7 km této dálnice. Každoročně i přes instalaci pachových ohradníku je auty na tomto úseku sraženo několik kusů srnčí zvěře a rovněž také zvěř černa. Celý projekt výstavby by měl být hotovy do konce roku.

 

 

Myslivci se účastnili oslav města Paskova

 

Myslivci z Honebního společenstva Staříč se v sobotu 2. září účastnili oslav 750 let založení mesta Paskova. Jelikož Paskov vlastní myslive nemá, byli jsme panem starostou požádáni o účast ve slavnostním historickém průvodu. Předposlední vlastník paskovského panství, hrabě Stolberg, byl vášnivý myslivec. Pan starosta si přál, aby někdo z myslivců pana hraběte zpodobnil. Myslíme si, že se to našemu kolegovi Ludvíkovi Pachlopníkovi skvěle povedlo.

 
 
 
 
 
 
 
ŘÍJEN
 

Výsadba švestkových aleji v honitbě 

V honitbě HS Staříč byly v říjnu vysazeny další  2 aleje slivoní, jedna v délce 450 metrů na pozemcích obce Sviadnov a druhá o délce 350 metrů na pozemku pana Tvrdoně. 

 

 

 
 
LISTOPAD
 
Myslivecká poslední leč
 
Tradiční myslivecká poslední leč se uskutečnila v letošním roce 25. listopadu na myslivecké chatě.
 
 
Hledači pokladů v naší honitbě

I v honitbě honebního společenstva Staříč se pohybují tzv. hledači pokladů s detektory. Pro mnoho lidí je to krásný koníček, bohužel někteří nezodpovědní jedinci po sobě nechávají nezakryté díry i na osetém poli. 

 

PROSINEC

Tradiční myslivecké setkání o Vánocích 

 

Myslivci z honebního společenstva Staříč se jako již tradičně setkali v dopoledních hodinách 24. prosince. Na přátelském setkání na dvou místech v honitbě si myslivci vzájemně popřáli hezké Vánoční svátky a také nezapomněli přinést zvěři krmivo do krmelců a zásypů. 

 

Zhodnocení odlovu v roce 2017

 

Drobná zvěř

V honitbě honebního společenstva Staříč bylo odloveno na společných lovech odloveno 30 zajíců a 7 bažantích kohoutů. Stav drobné zvěře není v honitbě na dobré úrovní a proto bylo rozhodnuto že nebude dodržen ani původně naplánovaný počet zvěře k odstřelu.

 

Srnčí zvěř

U srnčí zvěře bylo odloveno 30 ks srnců, 21 srn a 18 srnčat. Celkově bylo odloveno 69 ks zvěře. Ztráty na komunikacích a vlivem úhyny v honitbě byly v počtu 20 ks. Plán odlovu byl 90 ks.  Plán odlovu po započtení ztrát na zvěři byl prakticky dodržen.

 

Černá zvěř

V roce 2017 byl v honitbě uloven 1 ks černě zvěře.